Синер върви уверено напред

09 юли | МИН ЗА ЧЕТЕНЕ |
Яник Синер

На Яник Синер му предстои най-сериозния тест досега на “Уимбълдън”. В първия четвъртфинал от турнира световният номер 1 се изправя срещу Данийл Медведев. 22-годишният италианец продължава невероятния си сезон и преди да пристигне в Англия спечели първата си титла на трева в Хале.

След триумфа си в Австралия в началото на годината Синер е различен играч и този сезон има само 3 загуби. Той вече се представя на изключително ниво на всички настилки. В Мелбърн успехът му на финала бе именно срещу Медведев и след обрат от 0:2 сета. Яник е в серия от пет поредни победи срещу руснака, след като преди това бе загубил първите си шест битки с този съперник. Всичките им срещи досега са били на твърди кортове.

Медведев миналата година достигна до полуфиналите на “Уимбълдън” и този сезон представянето му на тревата на “Ол Ингланд Клъб” е на ниво. Руснакът имаше късмет да изиграе само осем гейма на осминафиналите, тъй като Григор Димитров се отказа още в първия сет поради контузия.

Коефициентите на Betano за двубоя между Синер и Медведев може да видите тук.